Nová kolekce kol KONA 2022! - Vasport.cz

Ve výhradním zastoupení nabízíme na našem e-shopu k prodeji novou kolekci horských kol značky KONA!

Těšit se můžete například na:

Horské kolo Kona Cinder Cone 2022

Horské kolo Kona Cinder Cone –  Je vybaven vzduchovou vidlicí se zdvihem 100 mm, spolehlivým 11stupňovým pohonem a kotoučovými brzdami.

Horské kolo Kona Kahuna – 2022

Horské kolo Kona KAHUNA se vyznačuje pěknými prvky, jako je 12stupňová převodovka a výkonné hydraulické kotoučové brzdy. Je to kolo, které vás dostane na další úroveň!

Horské kolo Kona Lava Dome 2022

Horské kolo Lava Dome  s moderní sportovní geometrií je vybaveno 9 stupňovým pohonem Microshift, elegantním vnitřním vedením bowdenů a hydraulickými kotoučovými brzdami.

Něco o značce KONA:

Kona Bikes je cyklistická společnost se sídlem na severozápadě Pacifiku . Společnost byla založena v roce 1988 Danem Gerhardem a Jacobem Heilbronem ve Vancouveru, BC. Stále ve vlastnictví Gerhard a Heilbron, jejich světová centrála se nachází ve Ferndale, Washington, s kanadskými distribučními kancelářemi ve Vancouveru a evropskými distribučními kancelářemi v Ženevě ve Švýcarsku .

Gerhard a Heilbron zpočátku spolupracovali s jezdcem Síně slávy horských kol Joem Murrayem na vytvoření řady zakázkových ocelových hardtailů. Kona byla první značkou, která vyrobila kompletní řadu designových rámů horských kol se šikmou horní trubkou. Paul Brodie spolupracoval s TBG a pravděpodobně se podílel na implementaci designu šikmé horní trubky z předchozí práce s Rocky Mountain a s jeho vlastní společností. Kanadské ústředí se nachází v blízkosti slavného pohoří North Shore ve Vancouveru, což vede společnost Kona k vývoji řady horských kol Freeride v roce 1998, která jsou známá svou odolností a také schopností zvládnout extrémně technický sjezdový terén.

Kona pokračovala ve vývoji kompletní řady silničních, dojíždějících a cyklokrosových kol kromě kompletní řady horských kol . Díky použití řady materiálů včetně uhlíkových vláken,titanu,hliníku a oceli se kola Kona prodávají ve více než 60 zemích po celém světě.