Mondraker Crafty R - Nimbus Grey/Black - Vasport.cz

Mondraker Crafty R – Nimbus Grey/Black

Cena:169 999 Cena: 134 999 

Mondraker Crafty R – Nimbus, je obratný na trailech, což u eMTB jezdec velmi ocení. To vše přispívá k maximální zábavě. Elektrické kolo je dodáváno s motorem Bosch Performance CX Line Smart Control

Na dotaz

Popis

Mondraker Crafty R – Nimbus Grey/Black

Horské elektrokolo značky Mondraker. Systému odpružení ZERO poskytuje mimořádně pružné odpružení a zároveň neplýtvá energií. E-bike je obratný na trailech, což u eMTB jezdec velmi ocení. To vše přispívá k maximální zábavě. Elektrické kolo je dodáváno s motorem Bosch Performance CX Line Smart Control, zcela novým dálkovým ovladačem Mini a integrovaným ovladačem systému.

Technologie

SYSTÉM NULOVÉHO ODPRUŽENÍ
Zero je patentovaný nejúčinnější, nejvýkonnější a superschopný systém odpružení společnosti Mondraker. Zero je konstrukce se dvěma články s tlumičem plovoucím mezi dvěma závěsnými články a stlačeným z obou konců. Díky tomu je zadní odpružení extrémně citlivé na malých nerovnostech a schopné velkých nárazů.

Mezi hlavní výhody nulových špičkových technologií patří nulová ztráta výkonu – zcela stabilní jízda při šlapání –, nulový zpětný ráz pedálu – minimální nárůst řetězu po celou dobu odpružení – nulový brzdový zvedák – izolované brzdné a odpružené síly – a to, čemu říkáme nulové nerovnosti, jeho skvělá schopnost absorbovat jakýkoli typ nerovností a udržet zadní kolo efektivně na zemi.

VPŘEDNÍ GEOMETRIE
Předná geometrie Mondraker se v dnešní době prokázala jako měřítko geometrie pro špičková výkonná horská kola a jedná se o jednu z našich dosud nejunikátnějších špičkových technologií.

Hlavními výhodami Forward Geometry jsou zvýšená bezpečnost a jistota při jízdě na strmých skluzech i při vysokých rychlostech, reaktivnější, přesnější a přímočařejší ovladatelnost, větší přesnost do kopce a větší stabilita v technickém a nerovném terénu s lepší přilnavostí a celkově lepší kontrolou. Tuto sezónu nabízíme naši největší kolekci modelů FG.

Na základě geometrie s delším dosahem a delšími horními trubkami je jízdní pozice s představcem FG30 mm dokonale vyvážená pro každou kategorii kol a aplikaci. Extra prodloužení horní trubky je kompenzováno naším proprietárním představcem FG30 u všech modelů FG, u každé velikosti rámu. Přední středová délka se prodlužuje, čímž se jízda stává více sebevědomou, což vám umožňuje jet rychleji a především příjemnější zážitek z jízdy.

STEALTH ALLOY
Stealth Alloy zahrnuje všechny procesy při tvorbě rámu, od průmyslového návrhu až po konkrétní výrobu každé z jeho trubek s výpočtem těch nejpřesnějších detailů. Každá trubka a díl jsou pečlivě navrženy tak, aby plnily specifickou funkci a zároveň se snažily dosáhnout co nejnižší hmotnosti. Technologie Stealth se každým rokem vyvíjí s optimalizovanými tvary a vnitřními aktualizacemi, aby poskytovaly nejlepší zážitek z jízdy na našich hliníkových rámech.

Technické parametry  
Rám Crafty 6061 Alloy Stealth Evo, e-Bike Optimized Zero Suspension System, 150mm travel, Forward Geometry, internal non-removable battery, Boost 12x148mm rear axle, tapered head tube, one-piece Monolock upper link, H bearings, oversize 17mm axles, integrated dropout speed sensor, exclusive plastic motor covers.
Vidlice Fox 38 29 Float FIT GRIP EVOL Performance, 160mm, e-bike tuned, tapered steerer tube, Boost 15x110mm axle, 44mm offset. Settings: 3 pozice s micro adjust compression, low-speed rebound, air preload
Převody  
Přehazovačka Sram GX Eagle, spojka s válečkovými ložisky typu 3, zámek klece, 1x12s, X-Actuation 1:1
Přední brzda Sram DB8, 4-piston caliper, Centerline 200mm IS 6 bolts one-piece rotor, steel-backed organic pads
Zadní brzda Sram DB8, 4-piston caliper, Centerline 200mm IS 6 bolts one-piece rotor, steel-backed organic pads
Brzdové páčky Sram DB8, tool-free reach adjust
Řazení  
Kliky Race Face Aeffect ebike, 165mm
Řetěz Sram SX Eagle, 12s, Powerlock
Kazeta Sram PG-1210, 11-50T, 12s
Přední náboj Mavic, Boost 15x110mm, IS 6 bolts
Zadní náboj Mavic, Boost 12x148mm, ID360 Ratched system, IS 6 bolts
Pláště Maxxis Minion DHF 29×2.6, tubeless ready, 3C MAXX TERRA, EXO+ Protection, 120TPI, folding bead, Maxxis Minion DHR II 29×2.6, tubeless ready, 3C MAXX TERRA, EXO+ Protection, 120TPI
Ráfky Mavic E-Deemax 29, 30mm internal width, welded, PFP, tubeless ready, 28 spokes
Řídítka Onoff Sulfur 1.0 double butted 6061 alloy, rise: 20mm, width: 800mm, 9º backsweep, 5º upsweep, 31.8mm barbore
Představec Onoff Sulfur FG 30mm 0º, 6061 forged alloy, 31.8mm barbore
Sedlovka Onoff Pija dropper internal, diametr 31.6mm, S velikost: 405×95-125mm, M velikost 458×120-150mm, L velikost: 498×140-170mm, XL velikost: 498×140-170mm
Sedlo FIZIK Terra Aidon X5 145mm
Hlavové složení Onoff Saturn tapered pro 1-1/8” až 1-1/2” head tube, ACB sealed bearings, top 41×30.2x7x45ºx45º, bottom 51.9x40x8x45ºx45º
Dráty Mavic J-bend double butted, contactless lacing
Převodník Sram X-Sync 2 Eagle 34T, ocel, narrow-wide, 104 BCD
Patka k přehazovačce Mondraker M068
Motor a beterie Bosch Performance Line CX Cruise (25Km/h) Smart System, Bosch Powertube 750Wh, Bosch Kiox 300 / Mini Remote Bosch / Bosch System Controller
Nastavení tlumiče medium compression, medium rebound, air volume spacer 0.2
Tlumič Fox Float-X LV Performance, 205x65mm. Settings: compression 2 positions lever, low-speed rebound, air preload. Trunnion top mount, 25x10mm bottom bushings
Gripy Onoff Desert, 1lock-on, 135mm

 

DISPLEJ KIOX 300

Váš chytrý displej pro sportovní jízdu

Kiox 300 je displej pro Chytrý Systém a váš inteligentní a robustní společník na sportovní výlety. Lze jej intuitivně ovládat pomocí ovladače LED Remote nebo Mini Remote, je kompaktní a nabízí snadno čitelný barevný displej s odolností proti stříkající vodě a prachu. Je plně propojen do sítě Chytrého Systému a prostřednictvím aplikace eBike Flow neustále získává nové funkce.

Vaše údaje o sportovní aktivitě: Zobrazení nadmořské výšky, stoupání, výkonu, frekvence šlapání a kalorií – s displejem Kiox 300 budete mít své údaje o trase a sportovní aktivitě na očích.

Ergonomické ovládání: Ovládejte Kiox 300 pomocí ovladače LED Remote nebo minimalistického ovladače Mini Remote.

Užitečná podpora: Aktivujte inteligentní pomoc při tlačení včetně funkce Hill Hold – displej Kiox 300 vám poskytne užitečný návod.

Neustále nové funkce: Váš Chytrý Systém eBiku se bude v budoucnu neustále rozšiřovat o nové funkce.

Nové Minimalistická navigační funkce

S přehlednou a bezplatnou navigační funkcí pro Kiox 300 se do cíle dostanete ještě lépe: Naplánujte si trasu v aplikaci eBike Flow a přeneste ji na displej pomocí Bluetooth® Low Energy.

Šipka na zařízení Kiox 300 ukazuje vaši aktuální pozici. Vaše trasa je vyznačena jednoduchou a jasnou čarou.

Zobrazované pokyny pro odbočování vám dávají orientaci a provádějí vás po trase tak, abyste byli v pohodě.

Pomocí ovladače LED Remote na zařízení Kiox 300 můžete také zjistit čas příjezdu či vzdálenost a dobu zbývající do cíle.

Kiox 300 nebo SmartphoneGrip

Potřebujete více informací a podrobností o své jízdě? Pak místo zařízení Kiox 300 nasaďte na držák displeje zařízení SmartphoneGrip a používejte svůj chytrý telefon s aplikací eBike Flow jako velký navigační displej.

Snadná čitelnost údajů, elegantní design

Přehledný displej s moderním designem podtrhuje čistý vzhled elektrokola. Barevný displej je optimálně čitelný ve dne i v noci. Kiox 300 se ovládá jednoduše a bezpečně pomocí ovladače LED Remote nebo Mini Remote.

Informativní pomoc

Chytrá pomoc při tlačení včetně automatického asistenta pohybu do kopce (při tlačení) Hill Hold vám pomůže na strmých nebo nesjízdných úsecích. Aktivujete ji prostřednictvím řídicí jednotky a nápovědu k jejímu používání obdržíte na displeji Kiox 300. Na displeji se také zobrazuje dojezd pro všechny jízdní režimy. Ihned tak zjistíte, který režim jízdy je pro dosažení cíle nejvhodnější. Nové Abyste měli jistotu, že máte vždy zařazený správný převodový stupeň, zobrazí vám displej elektrokola, kdy je třeba přeřadit na vyšší nebo nižší rychlostní stupeň.

Umístění podle potřeby

Držák displeje umožňuje flexibilní umístění displeje na řídítkách a jeho přizpůsobení přesně vašim osobním potřebám. To se týká i úhlu naklopení displeje – před jízdou jej můžete nastavit tak, aby byl optimálně čitelný.

Stavový řádek s možností individuálního přizpůsobení

Stavový řádek Kiox 300 si můžete individuálně přizpůsobit: Nechejte si zobrazit stav nabití akumulátoru, čas nebo rychlost. V nastavení displeje Kiox 300 můžete pomocí ovladače LED Remote nebo Mini Remote upravit údaje tak, aby zobrazení lépe odpovídalo vašim potřebám.

Zpětná vazba o stavu funkce eBike Lock

Pro pocit bezpečí: Při zapínání eBiku displej Kiox 300 zobrazí, zda je funkce eBike Lock aktivní. Teprve když se váš chytrý telefon dostane do blízkosti a bude rozpoznán jako klíč, zobrazí se obrazovka Odemčeno a vy můžete odjet s podporou motoru.

Nové Režimy ABS: Cargo, Touring, Allroad, Trail

Se systémem ABS Bosch eBike brzdíte bezpečněji. Displej Kiox 300 zobrazuje zvolený režim ABS. Po brzdění si nechejte zobrazit svůj styl brzdění a zjistěte, jak dlouhá byla vaše brzdná dráha a jak dlouho vám trvalo zastavení.

Nové Přehled stavu nabití chytrého telefonu

I když budete mít chytrý telefon v kapse od kalhot nebo v batohu, nemusíte se bát, že by se nepozorovaně vybil: Displej Kiox 300 vás informuje o stavu nabití akumulátoru chytrého telefonu.

Lepší přehled

Pro ještě snazší orientaci vám Kiox 300 ukáže, zda se nacházíte na první nebo druhé úrovni příslušné obrazovky. Pomocí středového tlačítka na LED Remote můžete přepínat mezi oběma úrovněmi.

Zvýšení motivace

Displej Kiox 300 vás informuje o tom, zda momentálně jedete rychleji nebo pomaleji, než je váš osobní výkon a frekvence šlapání. To vás povzbudí k vyššímu výkonu. Nové Po jízdě lze všechny zaznamenané údaje o sportovní aktivitě sdílet s aplikacemi Strava, Apple Health a komoot.

Uzpůsobte si své jízdní režimy

Nastavte si vybrané jízdní režim přesně podle svých potřeb: Jízdní režimy Race, Cargo, Turbo, Auto, Sport, Tour a Eco lze přesně nastavit tak, aby vám nabídly větší podporu nebo spotřebovávaly méně energie.

eBike Lock s Chytrým Systémem

Funkci eBike Lock aktivujete jednou prostřednictvím aplikace eBike Flow a svůj chytrý telefon používáte jako digitální klíč. Váš eBike nebude pro zloděje atraktivní, protože podporu motoru lze aktivovat pouze pomocí chytrého telefonu a připojení přes Bluetooth.

Nové Ještě lepší ochrany s funkcí eBike Alarm

Funkce eBike Alarm je dalším krokem k ještě větší bezpečnosti vašeho elektrokola. Díky modulu ConnectModule a v součinnosti se zámkem eBike Lock rozšiřuje uzamčení pohonu o komplexní funkci alarmu. Když eBike vypnete, eBike Alarm se automaticky aktivuje a po zapnutí se opět deaktivuje. Váš eBike tak bude vždy optimálně chráněn, aniž byste museli cokoli dělat.

JÍZDNÍ REŽIMY

Inteligentní systém umožňuje volbu různých jízdních režimů, které optimálně upravují podporu motoru eBike v závislosti na použití a typu jezdce.

Off – Žádná podpora, všechny funkce displeje lze zobrazit.

Eco – Jemná podpora pro maximální efektivitu na velké vzdálenosti.

Tour – Rovnoměrná podpora pro trasy s dlouhým dojezdem.

Tour+ – Plynulá podpora bez přeřazování pro úspornou jízdu a přirozený dojem z jízdy na sportovních trasách (V režimu Tour+ se asistence mění mezi jízdními režimy Eco a Turbo.).

Sport – Energická podpora pro univerzální nasazení – stejně tak pro sportovní jízdu v terénu či svižné projíždění městskou dopravou.

eMTB – Dynamická podpora pro přirozený dojem z jízdy a pro optimální kontrolu při cyklistice na horském elektrokole.(V režimu eMTB se podpora mění mezi jízdními režimy Tour a Turbo.)

Auto – Automatické nastavení podpory v případě poklesu rychlosti v důsledku stoupání nebo náhlého protivětru.

Turbo – Přímá a maximální energická podpora až do vysokých frekvencí šlapání ve strmých stoupáních.

Cargo – Maximální podpora pro eCargo Biky s až 400 % vlastního výkonu a optimálním chováním při rozjezdu – i při plné zátěži.

Race – Nekompromisní dynamika a maximální podpora od startu až do cíle – pro nejtvrdší závody eMTB.